Na całym świecie w pierwszy piątek października przeprowadzany jest w szkołach "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" to dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest też okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. 1 października 2021 r. w związku ze "Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia" lekcja matematyki w klasie IVa pod kierunkiem p. Joanny Majczak i p. Magdaleny Różańskiej odbyła się w terenie. W zamian za poprawnie wykonane przykłady z tabliczki mnożenia uczniowie otrzymywali cebulki krokusów, które posadzili na terenie szkoły. Łącznie posadzili 230 cebulek krokusów. Efekt ich trudów będzie widoczny wiosną 2022 r.