W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku miało miejsce rozstrzygniecie konkursów w ramach akcji: Rok Rodziny- ,,Amoris Laetitia’’- Radość Miłości’’.

Grupa uczniów z klasy IV c: Aleksandra Małkiewicz, Beata Wojtasik, Katarzyna Eluszkiewicz, Kacper Zgliński, Marcel Mikicki, Piotr Maćczak, Dorian Bąkowski otrzymali wyróżnienie w kategorii: muzyka za doskonałą choreografię. Wykonywali utwór ,,W przyjaźni moc i siła’’.  Do konkursu przygotowała uczniów Pani Beata Jaśkiewicz- Rudzińska.  Laureaci konkursu wokalnego zaprezentowali nagrodzone interpretacje piosenek.

Podczas wydarzenia wręczone  zostały nagrody w pozostałych kategoriach: plastycznej, wokalnej oraz na scenariusz prorodzinnych zajęć edukacyjnych.

Ciekawym elementem spotkania było wysłuchanie świadectwa życia Małgorzaty Waszkiewicz, która maluje obrazy stopą. Artystka poprowadziła warsztat, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią. Mogli  również wysłuchać informacji na temat nowoczesnych technik malarskich w plastyce. Zajęcia prowadził artysta Malarz Józef Stolorz. Niesamowite przeżycia uczniów sprawiły, że zapewne jeszcze raz będą chcieli uczestniczyć w podobnym wydarzeniu.