Dzień 24 listopada 2022 r. był ważnym dniem dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku. W tym dniu do szkoły zawitali redaktorzy Polskiego Radia Kierowców z projektem „Akademia Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców”.

Spotkanie na sali gimnastycznej było zorganizowane w bardzo atrakcyjny sposób.

Głównym tematem było bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych, przejście sugerowane oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas zajęć zostały w atrakcyjny sposób omówione zasady bezpieczeństwa na drogach, najnowsze zmiany w przepisach ruchu drogowego dotyczące niechronionych uczestników ruchu. Młodzież z zainteresowaniem słuchała informacji o uczestnikach ruchu i dyskutowała z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji z Włocławka.

Nie mogło również zabraknąć informacji o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni z Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska zaprezentowali społeczności uczniowskiej prawidłowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku zaistnienia wypadku. Informacje na temat prawidłowego reagowania w przypadku bycia świadkiem zdarzenia drogowego zostały przekazane w sposób przystępny i ciekawy dla uczniów.

Cieszymy się, że Szkoła Podstawowa nr 14 m. Marszałka Józefa Piłsudskiego znalazła się w gronie szkół, które odwiedziło Polskie Radio Kierowców.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to temat, do którego należy ciągle wracać i w różny, atrakcyjny sposób przypominać zasady  obowiązujące wszystkich uczestników ruchu oraz wdrażać do umiejętności prawidłowych zachowań w przypadku bycia świadkiem zdarzenia drogowego.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia!

VIDEORELACJA