3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W związku z tym, jak co roku, w naszej szkole zorganizowano szereg przedsięwzięć pod hasłem: ,,Każdy inny- wszyscy równi”. Ich celem było pogłębienie wiedzy na temat trudności osób z niepełnosprawnościami, poznanie zasad zachowania oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec drugiego człowieka.

Odbyły się pogadanki, czytano bajki terapeutyczne, tworzono hasła i plakaty. Uczniowie poznali zasady savoir-vivre w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami oraz  uczestniczyli w sytuacjach, umożliwiających doświadczenie problemów tych osób. Odbył się konkurs na szkolnej stronie facebooka, polegający na odkodowaniu hasła: „Każdy człowiek ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczności”. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkościami. Byli to: Karolina, Zosia, Zuzia, Wiktoria, Lena oraz Jakub.

Uczniowie brali również udział  w międzyszkolnym konkursie  plastycznym ''Tacy Sami - Tolerancja, akceptacja - słowa namalowane'' , organizowanym przez SP 5 we Włocławku. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali nagrodzeni.

W kategorii klas I-III

III miejsce  - Maria Czarnowska kl. 2c

w kategorii klas IV – VIII

I miejsce - Jakub Nasiadka  kl. 6a.

Serdecznie gratulujemy.

Wszystkim uczniom  i nauczycielom  bioracym udział w szkolnych przedsięwzięciach, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami,  serdecznie dziękujemy.

Zespół nauczycieli współorganizjuących proces kształcenia.