pamietamy 1a

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji MEN "Szkoła pamięta - edycja 2022", której celem jest  zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Uczniowie klasy 5a i 5c wraz z wraz z wychowawczyniami: p. Magdaleną Różańską i p. Magdaleną Koralewską oraz 8c z p. Katarzyną Kłodzińską odwiedzili i uporzadkowali groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności lokalnej, w tym zmarłych nauczycieli naszej szkoły.  Zostały zapalone znicze na grobie Kazimierza Łady, którym nasza placówka opiekuje się. Przypomniano uczniom  historię życia wybitnego muzyka. Uczniowie udali się  również na grób Pana Tadeusza Barańskiego, byłego dyrektora naszej szkoły. Zapalenie zniczy było symbolem naszej pamięci o wybitnych postaciach.

 

pamięta 5

 

 

szkola pamięta07a

 

 

szkola pamięta12a

Uczniowie klasy 4d zapalili znicze pod Pomnikiem Armii Krajowej.

 

 pamiętamy2

 

GALERIA