Jednym z urządzeń zakupionych w ramach Laboratoria Przyszłości jest drukarka 3D. Uczniowie pod opieką p. Tomasza Szatkowskiego przygotowywali dowolne projekty do wydrukowania na drukarce 3D w programie 123D Design.

 

GALERIA

 

 W ramach "Laboratorium Przyszłości" zakupine zostały również Długopisy 3D. Są to urządzenia o kształcie  długopisu, z którego końcówki wydobywa się nie tusz, a rozpuszczony filament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach. Pracując z długopisem uczniowie uczą się koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczą umiejętności manualne (np. właściwy chwyt pisarski). Ćwiczenia z długopisem 3D rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i artystyczną.

Uczniowie klasy 4c podczas lekcji techniki prowadzonej prze panią Beatę Jaśkiewicz-Rudzińską, mieli możliwość poznać zasady pracy z Długopisami 3D, które przedstawiła im pani Natalia Wajer. Tematem zajęć były "Jesienne barwy".  Uczniowie pracowali z szablonami tworząc kolorowe modele liści. Była to inspirująca i wywołująca wiele pozytywnych emocji lekcja.

 

GALERIA

 

Kolejną klasą pracującą z Długopisami 3D była klasa Vc, która na lekcji techniki z panią Beata Jaśkiewicz -Rudzińską. Uczniowie podczas lekcji: "Tworzywsa sztuczne" poznawali właściwości tworzyw sztucznych.

 

GALERIA

 

Święta tuż, tuż.... Z tej okazji na zajęciach z techiki uczniowie klasy 5c wraz z pania Betą Jaśkiewicz- Rudzińską  tworzyli choinki w 3d.

 

GALERIA