1pi4 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby  π.  Zachęcamy  Was, Drodzy Uczniowie
klas IV-VIII, do zaangażowania się w wykonanie jednego z poniższych zadań.

1. Konkurs „Liczba π w 3D”. Wykonaj liczbę Pi z dowolnego tworzywa( np. plastelina, ciasto, drewno, papier,….).       Zrób zdjęcie swojej pracy, tak aby liczba Pi wyglądała jak bryła, a nie jak figura płaska.

2. Konkurs ,,Słowo z liczbą π” (np. Pies, przePis).  Znajdź jak najwięcej wyrazów zawierających słówko Pi.                                                      Zapisz je na kartce, zrób zdjęcie.

3.  Konkurs: ,,Miasteczko π” . Narysuj budynki o wysokości równej kolejnej cyfrze z rozwinięcia dziesiętnego liczby (np. cyfra 5, to wysokość budynku wynosi 5 kratek lub 5 cm,  cyfra 4  to 4 kratki lub 4cm itd.). Zrób zdjęcie.

Wszystkie prace należy odesłać do 15.03.2021r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pamiętaj o podaniu swoich danych: imię, nazwisko i klasa

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 19.03.2021r. na stronie szkoły.

Na zwycięzców czekają nagrody w postaci:

pozytywnej uwagi i  oceny z matematyki.