Florian Plit powiedział „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Ziemi.
Pierwszy raz Dzień Ziemi ogłosił 21 marca 1970r burmistrz San Francisco. Tego dnia 20 milionów Amerykanów wyszło na ulice po to, by zaprotestować przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego, przeciwko wyciekom ropy, trującym fabrykom, elektrowniom, śmierdzącym ściekom, zanieczyszczeniu wód, toksycznym odpadom, stosowaniu pestycydów czy wymieraniu gatunków. Niestety, dzisiaj, pomimo tego, że minęły 52 lata, nadal możemy protestować przeciwko tym samym problemom.
Obecnie dzień ten jest obchodzony w 192 krajach przez ponad miliard osób. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.
Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany ekotydzień od 20 do 22 marca. W tym czasie uczniowie mogli zmierzyć się w między klasowym turnieju ekologicznym. Ich zadaniem było przygotowanie plakatów oraz nadanie śmieciom nowej w formy w konkursie technicznym drugie życie śmieci. Dodatkowo obył się pokaz mody ekologicznej oraz turniej jeden z dziesięciu.

 

GALERIA