Narodowe Czytanie to akcja społeczna zapoczątkowana w 2012 r. przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest propagowanie literatury narodowej. Fragmenty wybitnych dzieł odczytywane są publicznie. W tym roku, w Roku Romantyzmu Polskiego, czytaliśmy "Ballady I romanse " Adama Mickiewicza. To tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Społeczność naszej szkoły czynnie włączyła się do akcji. W sobotę, 3 września, na Placu Grodzkim uczniowie klasy VIII e wspólnie z Prezydentem Markiem Wojtkowskim, Panią Prezydent Domicelą Kopaczewski, Teatrem Impresaryjnym, odczytali wybrane ballady Adama Mickiewicza. W kolejnych dniach na zajęciach języka polskiego przedstawiona została sylwetka poety, nauczyciele i uczniowie zaprezentowali niektóre utwory z tomu "Ballady I romanse ". Ilustracje, zdjęcia czy stroje oddawały klimat epoki. W starszych klasach lekcje zakończyła multimedialna gra dydaktyczna dotyczącą twórcy i jego utworów.

 

GALERIA