W czwartek  15 września 2022 r. obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

W naszej szkole uczniowie również włączyli się do obchodów Dnia Kropki.  Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w szkolnych ławkach. Podczas lekcji oglądaliśmy film „The Dot”, którego bohaterką jest Vashti. Na lekcjach języka polskiego odbywały się ciekawe gry i zabawy związane z kropką. Na lekcjach matematyki uczniowie klas czwartych tworzyli oryginalne prace korzystając z kartek w kropki i koła. Na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali prace na temat: "Dzień kropki"- fantazje plastyczne na temat kropki.

 

GALERIA