"Tych dni historia nie zapomni, gdy stary ląd w zdumieniu zastygł/I święcić będą nam potomni po pierwszym września siedemnasty"

Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie patriotyczne przy pomniku żołnierzy AK i Dębach Pamięci. Apel odbył się 16 września 2022 r. , w przeddzień 83. ROCZNICY AGRESJI WOJSK SOWIECKICH NA POLSKĘ. Poezją i pieśnią społeczność uczniowska naszej szkoły oddala hołd wszystkim przodkom, którzy cierpieli w sowieckich łagrach i ginęli w obronie niepodległości od zdradzieckiego strzału w tył głowy. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli kwiaty i znicze, a dyrektor szkoły Pani Anetta Rzekanowska podsumowała spotkanie, odwołując się do wydarzeń z przeszłości.

17 września w Parku Łokietka odbyła się okolicznościowa uroczystość z udziałem przedstawicieli władz miasta. U stóp Pomnika Żołnierzy Armii Krajowej zostały złożone kwiaty, zapłonęły symboliczne znicze. Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w tej uroczystości.

poczet 223

poczet 221