16 września obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Sportu. Święto to przypada na 18 września, ale my obchodziliśmy je już w piątek. Narodowy Dzień Sportu to inicjatywa społeczna, której celem jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, różnorodnych dyscyplin sportowych. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej oraz kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości poprzez współzawodnictwo. Dzień Sportu to również świetna okazja do promocji aktywności fizycznej. Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby, że sport to zdrowie. Podczas aktywności fizycznej organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Dodatkowo ruch bardzo dobrze wpływa na krążenie i ogólny stan zdrowia. W ramach tego dnia w naszej szkole odbyła się rywalizacja w konkurencjach lekkoatletycznych, tory przeszkód kształtujące wytrzymałość, skoczność oraz konkurs rzutów do kosza. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej.

 

GALERIA

VIDEO