27 września 2022r. odbyła się  Diecezjalna Pielgrzymka dla uczniów  klas VIII  szkół podstawowych  do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Myślą przewodnią tegorocznego pielgrzymowania było hasło „Posłani w pokoju Chrystusa". Z naszej szkoły pojechało ok. 40 uczniów pod opieką ks. Sławomira Wysockiego, Pani Katarzyny Kłodzińskiej i Pani Eweliny Klechy - Wociór. Spotkanie rozpoczęło się ewangelizacją prowadzoną przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji oraz zespół Maksymalni. W trakcie tego spotkania młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty. Następnie zgromadzeni wzięli udział we Mszy Świętej odprawianej pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Krzysztofa Wętkowskiego. Zwieńczeniem Eucharystii było odczytanie przez młodzież aktu zawierzenia się Matce Bożej Licheńskiej. Spotkanie zakończyło się agapą.
pielgrzymka1
pielgrzymka2