14 marca liczba p obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

Społeczność uczniowska naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody Dnia liczby π.  Podczas lekcji uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący historii liczby π a następnie wykonywali różnorodne zadania dotyczące liczby π  i ciekawostek z nią związanych. Uczniowie  przekonali się również, że liczba π to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy - w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych kół, a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia!

 

GALERIA