Niezapomniana przygoda i niesamowite wrażenia, tak określić można pobyt uczniów klas: 5a,5c,6a i 7a podczas zajęć zorganizowanych Zielonej Szkoły w Karpaczu. Opiekunami wyjazdu były panie: Magdalena Różańska, Anetta Lewandowska, Justyna Żuchowska oraz Magdalena Koralewska. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Panoramę Racławicką. Słuchając przewodnika uczestnicy dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki. W Karpaczu wraz z przewodnikiem poznaliśmy zakątki tego urokliwego miasteczka, Kowar oraz Szklarskiej Poręby. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od Świątyni Wang, uznawanej jako cenny zabytek naszej dumy narodowej. Przemierzyliśmy kilometry podziwiając niesamowite krajobrazy z ze Schroniska Samotnia oraz Strzechy Akademickiej. Zachwyceni, słuchaliśmy szumu wodospadów: Kamieńczyka i Szklarki. Nie zabrakło również zajęć plastycznych w ,,Karkonoskich Tajemnicach’’ oraz Leśnej Hucie Szkła. Koniec pobytu obfitował w wydarzenia sportowe w Parku Linowym ,,Tarzan’’ oraz ,,Jump Planet’’. Zajęcia i pobyt na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

GALERIA