Kulminacyjnym przedsięwzięciem 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole był Koncert Kolęd i Pastorałek, połączony z licytacjami. 25 stycznia 2024 r. społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, aby wspomóc akcję. Warto zaznaczyć, iż celem WOŚP w 2024 roku były "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Zebrane środki mają zostać przeznaczone na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Podczas uroczystości prowadzonej przez Panią Annę Konopińską i Pana Rafała Pokorę można było usłyszeć tradycyjne kolędy, takie jak „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi” czy poczuć góralski klimat w utworze „Oj Maluśki”. Nie zabrakło dynamicznych rytmów - „Gore gwiazda Jezusowi” czy „Pastorałki od serca do ucha”. Pieśni wykonywane były przez solistki naszej szkoły oraz nauczycieli z towarzyszeniem chóru szkolnego . Gościnnie wystąpili: Pani Katarzyna Przyjałkowska wraz z córką Kornelią, Pani Patrycja Biernacka i Pan Adam Wiśniewski. Nie zabrakło naszych absolwentek- Martyny Rudzińskiej, Adrianny Wieczorek czy Natalii Zielińskiej.

Koncertowi towarzyszyły licytacje, wspierane przez Panią Natalię Wajer i Pana Roberta Ratkowskiego. Plecaki szkolne, asortyment sportowy, karty podarunkowe, wejściówki do kina, sali zabaw czy na lodowisko, czepek pływacki z autografem Otylii Jędrzejczak znalazły swoich amatorów i wspomogły inicjatywę pomocy.

Dziękujemy serdecznie darczyńcom za wszystkie przedmioty i vouchery! Licytującym za okazałe serce i wrażliwość! Wszystkim uczestnikom, a także publiczności za stworzenie niezwykłej atmosfery podniosłości i empatii!

Do zobaczenia w przyszłym roku!

GALERIA