Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.
 
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy w drugi wtorek lutego. W tym roku przypada 6 lutego.
 
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Zostały przygotowane propozycje materiałów edukacyjnych i promocyjnych, dostępna w formie online. Są to gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami, webinary dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi wspierające ich w przygotowaniu zdalnych zajęć, banery oraz inne grafiki do wykorzystania podczas realizacji i promocji akcji DBI. kliknij

 

 

W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu przeprowadzone zostały lekcję informatyki poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie ogladali filmiki, które pozwolą im na bezpieczne poruszanie w  wirtrualnym świecie KLIKNIJ

Uczniowie klas IV i V wykonywali plakaty a VI prezentacje związane z bezpieczeństwem w sieci.  Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w konkursie wiedząwym dotyczącym bezpiecznego Internetu.

GALERIA