W dniu 5 czerwca 2024 r., w Szkole Podstawowej nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Liga Zadaniowa – konkurs przedmiotowy z matematyki dla uczniów klas szóstych i siódmych województwa kujawsko – pomorskiego, dla rejonu włocławskiego.
Pani Agnieszka Krause – przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa – konkurs przedmiotowy z matematyki”, pan Tomasz Pawlicki, starszy wizytator Kuratorium oświaty w Bydgoszczy, Delegatura we Włocławku oraz pani Hanna Nowak, inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, wręczyli zaświadczenia laureatom i finalistom konkursu oraz uhonorowali nagrodami książkowymi wyróżnionych uczniów, zdobywców I, II i III miejsca.
W bieżącym roku szkolnym odbyła się XXXVII edycja konkursu, a w rejonie włocławskim to XXV edycja. Głównym organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych i Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, współorganizatorem jest Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Spotkania etapu rejonowego odbywały się w następujących 4 rejonach:
- włocławskim: Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku
- aleksandrowskim: Zespół Szkół Tow. Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj.
- radziejowskim: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Radziejowie
- lipnowskim: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie.
W roku szkolnym 2023/2024 w pracach komisji konkursowej aktywnie uczestniczyło 28 nauczycieli. W rejonie włocławskim brało udział 196 uczniów, nagrodzonych i wyróżnionych zostało 64 uczniów.
Uroczystość uświetniły występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 we Włocławku.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
GALERIA