Uczniowie klas 4–8 naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję „Żonkile”, organizowaną przez Muzeum POLIN. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 83. rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim.
Udział w akcji był dla uczniów ważną lekcją historii oraz okazją do refleksji nad wydarzeniami z przeszłości. Poprzez symboliczne żonkile młodzież oddała hołd bohaterom powstania i upamiętniła ofiary tamtych tragicznych dni.
