Kwiecień to wyjątkowy czas, w którym szczególnie skupiamy się na budowaniu świadomości i zrozumienia dla osób w spektrum autyzmu.

16 kwietnia 2026 r. nasza szkoła zamieniła się w błękitną arenę sportową. Już po raz drugi zorganizowaliśmy „Niebieskie Igrzyska”. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć przedszkolaków wraz z nauczycielami z włocławskich placówek: PP nr 4, PP nr 8, Przedszkola nr 12 oraz „Chatki Puchatka”.

Wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu przez uczniów klas I-III oraz przedszkolaków. Następnie zapaliliśmy Znicz Przyjaźni. Po uroczystej przysiędze, mali sportowcy z wielkim entuzjazmem pokonali tor przeszkód. Niebieski kolor naszych strojów był symbolem solidarności z osobami w spektrum autyzmu, a samo spotkanie stało się lekcją otwartości, tolerancji i życzliwości.

Zgodnie z mottem igrzysk: „Każdy może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości”, tego dnia wszyscy byliśmy zwycięzcami, a każdy uczestnik otrzymał zasłużony medal. Finałowym akcentem było wspólne utworzenie wielkiego serca na boisku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie i wspólną zabawę. Słowa wdzięczności kierujemy do rodziców, dzięki którym nasza szkoła wypełniła się dziesiątkami niebieskich balonów, tworząc niesamowitą atmosferę.

Dziękujemy za tę dawkę pozytywnej energii – udowodniliśmy, że w SP 14 mamy wielką moc!

Do zobaczenia za rok na kolejnych Niebieskich Igrzyskach!

#NiebieskieIgrzyska oraz #NiebieskieIgrzyska2026, #NI2026.

 

GALERIA