Zgodnie z informacją otrzymaną od ks. Proboszcza Parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, ze względu na sytuację  epidemiczną i aktualne formy nauczania dzieci i młodzieży, nie jest możliwe przeprowadzanie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w tradycyjnej formie.

W związku z powyższym, tegoroczne rekolekcje będą miały inny przebieg:

Chętni uczniowie będą mieć możliwość udziału w rekolekcjach:

- klasy I – VI na lekcji trwającej w godz.  9:40 – 10:25 

- klasy VII – VIII na lekcji trwającej w godz. 12:40 – 13:25

W podanych godzinach nie będzie łączenia na zajęcia edukacyjne.

Pozostałe lekcje odbywają się zgodnie z planem.

 Program rekolekcji:

Redakcja Programów Katolickich przygotowała rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach.

  • Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3.

W czasie pandemii, kiedy dzieci mają utrudniony kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale również mają trudności z uczestniczeniem w życiu Kościoła, szczególnie ważne dla najmłodszych jest spotkanie z Panem Bogiem w telewizyjnych rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB. Konwencja nauk rekolekcyjnych dla najmłodszych zostanie utrzymana w stylistyce programu „Ziarno”. Pojawi się w nich także Ciocia Ewelina i s. Maria Trukan FMA, która przy pomocy doświadczeń naukowych zachęci dzieci do szukania i rozpoznawania Pana Boga w świecie.

  • Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3.

Trudne sprawy dorastania, brak kontaktu z przyjaciółmi, często samotność i brak wsparcia – to tematy, które stały się szczególnie ważne dla młodzieży w okresie pandemii. Młody człowiek często nie wie, gdzie szukać wsparcia. Dlatego Redakcja katolicka przygotowuje rekolekcje właśnie dla młodzieży. Cykl trzech spotkań wielkopostnych, opartych na czytaniach z Pisma Świętego, poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban” – Pauliną Worożbit oraz Michałem „Paxem” Bukowskim. 

Rekolekcje będą również dostępne na VOD oraz w mediach społecznościowych. Poniżej znajdują się linki do facebooka:

Dla _dzieci

Dla_młodzieży

Każda seria rekolekcji odbędzie się w cyklu trzech odcinków, każdy o czasie ok. 23 minut.