Projekt stypendialny „Prymus Pomorza i Kujaw II” realizowany jest w oparciu o środki z Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. W roku szkolnym 2023/2024 stypendium marszałkowskie w ramach tego programu otrzymało łącznie 714 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego (133 stypendystów to uczniowie szkół podstawowych, a 581 szkół ponadpodstawowych). Wśród uhonorowanych stypendium uczniów znalazł się uczeń naszej szkoły - Igor Kaczorowski z klasy VIIc.

Celem projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości edukacji. Uczniowie na wyróżnienie musieli ciężko pracować. Z sukcesami brali udział w konkursach i olimpiadach oraz uzyskiwali celujące i bardzo dobre wyniki w nauce. Dla nich nauka to prawdziwa przyjemność. To ambitni, pracowici, sumienni i uzdolnieni młodzi ludzie. W tym roku szkolnym swoje zainteresowania i pasje w ramach projektu będą realizować w oparciu o Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego Ucznia.

„Młodzi ludzie dają przykład innym. To nie chodzi o rywalizację, tylko po prostu od najmłodszego wieku warto pokazać, że opłaca się uczyć. (…) Gratuluję Wam wspaniałych osiągnięć i życzę, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu – te słowa wypowiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, do wyróżnionych stypendium uczniów.

Igorowi gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!!!

ppk 24 2

 

ppk 24 4

 

ppk 24 3