Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. 

W tym roku również nasza szkoła wzięła udział w Tygodniu Kodowania. Dla klasy pierwszej zostały zorganizowane zajęcia z ozobatami. Piewszoklasiści za pomocą kolorów wytyczali trazy po których poruszały się roboty.

Uczniowie klasy VIIIa wraz z pania Beata Szczerbiak korzystali ze strony code.org, gdzie tworzyli postacie, które wspólnie tańczyły w takt wybranej muzyki.  W tym zadaniu korzystali z kodowania blokowego. Rozpoczęli również zajęcia z programowania w Pythonie.

W klasie 3c pani Ewa Orłowska zorganizowała zajęcia kodowania na macie. 

Uczniowie klasy 5c wraz z panią Agnieszką Kowalską kodowali trasy dla ozobotów za pomocą karty kodów.

Podczaj zajęć z informatyki pani Anna Bartczak oraz uczniowie klas 3d 4a/dz 3b 4d/dz 3a 4c/dz 4b/dz korzystali ze strony code.org, gdzie kodowali trasy dla Angry Birds. 

GALERIA