„Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” A. Mickiewicz

Uczniowie naszej szkoły rozumieją to przesłanie jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy i starają się budować życzliwe, przyjazne relacje ze swoimi koleżankami i kolegami, dlatego też 13 czerwca w naszej szkole został zorganizowany DZIEŃ PRZYJAŹNI POLSKO – UKRAIŃSKIEJ. Tego dnia uczniowie mogli zawiesić, na specjalnie przygotowanym drzewku, niebieskie i żółte serduszka ze swoimi imionami w języku ukraińskim, można było również pomalować swoją buzię w kolorach flagi ukraińskiej czy wysłuchać pięknych pieśni w tym języku. Podczas specjalnego spotkania rodzice z Ukrainy wraz z  dziećmi zaśpiewali charakterystyczne pieśni. Dzieci zaprezentowały wierszyki. W klasie 3b babcia Ola emerytowany nauczyciel języka angielskiego razem z uczniami wykonała laleczki związane z folklorem na wsi ukraińskiej. Wyjątkowe prace zostały przekazane na ręce Pani dyrektor Anetty Rzekanowskiej. Wydarzenie to pozwoliło dzieciom lepiej poznać tradycje i kulturę Ukrainy, ciekawostki na temat obyczajów, potraw, zabaw i religii naszego wschodniego sąsiada.