W sobotę, 13 kwietnia 2024 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych prezentowali swoje umiejętności recytatorskie z dorobku wybitnego poety Pokolenia Kolumbów. Warto wiedzieć, że tuż po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu matury, młody poeta zdecydował się na aktywny udział w działaniach wojennych. Należał do harcerskich Grup Szturmowych Armii Krajowej. Uzyskał stopień starszego strzelca podchorążego. Ponadto brał udział w licznych akcjach bojowych. Walczył w powstaniu warszawskim W tym czasie poznał swoją przyszłą żonę- Barbarę Drapczyńską, której poświęcił cykl utworów. Zginął w Pałacu Blanka. Został pochowany wraz z żoną.

W atmosferze melancholii, ciszy i zadumy uczniowie słowem oddali cześć tej wybitnej postaci. Nasza uczennica, Amelia Mądrzycka z klasy VIII b zaprezentowała dwa utwory: ,,Ten czas’’ oraz ,,Miłość’’. Ciekawa interpretacja wiersza oraz walory artystyczne prezentowanego utworu  złożyły się na sukces-  uczennica uzyskała III miejsce w XXVII Wojewódzkim Konkursie Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w kategorii szkół podstawowych. Do konkursu uczennicę przygotowała p. Magdalena Koralewska.

Gratulujemy!