Uroczystą akademią rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Klasy I-III o godz. 9:00, a pozostałe o godz. 10:00. Pani Dyrektor Anetta Rzekanowska powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. A także uczniów klas czwartych, których również czekają duże zmiany. Szczególe słowa skierowała do uczniów klas ósmych, dla których jest to ostatni rok w naszej szkole. Przed nimi egzamin ósmoklasisty i wybór nowej szkoły. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Rozpoczęcie roku szkolnego to także okazja do tego, by upamiętnić rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli przygotowali krótkie przedstawienie nawiązujące do tej wyjątkowej daty. Delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Armii Krajowej.

Krótką część artystyczną w klasach młodszych przygotowała klasa IIIa wraz z wychowawczynią panią Danutą Markiewicz, w klasach starszych uczniowie klas ósmych pod opieką pani Elżbiety Krauze. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani Beata Jaśkiewicz- Rudzińska.

Po zakończonej uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy sukcesów, rozwoju własnych zainteresowań oraz samych miłych chwil spędzonych w murach Czternastki.

 

GALERIA klasy I-III

 

GALERIA klasy IV-VII