W dniach 5-7 czerwca 2023r. uczniowie klasy: 4c, 4b, 4d wybrali się wraz z wychowawcami do Krainy Tysiąca Jezior na zieloną szkołę. Uczestnicy byli zakwaterowani w Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek-Mazury” położonym w malowniczej miejscowości Piękna Góra nad jeziorem Tajty.

Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję pływać na deskach i kajakach, jeździć na gokartach, uczyli się budować szałasy, rozpalać ogień, wykorzystać zasoby leśne do przeżycia. Uczestniczyli w turnieju "Jaka to melodia" oraz włąsnoręcznie malowali płócienne torby. Wzięli udział w wieczornej grze terenowej. Na podstawie mapy musieli dotrzeć do wyznaczonych miejsc i wykonać odpowiednie zadania. Na koniec w lesie o zmroku szukali apteczki, noszy i rannego amerykańskiego lotnika, którego po opatrzeniu wynieśli na noszach z lasu.

Wszyscy zgodnie uznali, że była to niezapomniana wyprawa pełna przygód, wiedzy i zabawy!