Z  ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Bartosz Becker z kl. VIIIc zajął II miejsce, a Michał Majchrzak z kl. VIIIc zajął III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Matematyka & GeoGebra MaGIK w kategorii ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego klasy 7-8.

Organizatorem konkursu była Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES (Warszawa). Celem konkursu było pogłębienie kompetencji matematycznych uczniów, kształtowanie i wzmacnianie zainteresowania matematyką oraz oprogramowaniem GeoGebra, rozwijanie kreatywności uczniów, stawianie nacisku na zastosowania interdyscyplinarne matematyki oraz podwyższenie kompetencji związanych z nowymi technologiami.

Nagrodzona praca Bartka jest wizualizacją zadania matematycznego z zastosowaniem twierdzenia Pitagorasa. To animacja wykorzystująca przekształcenia izometryczne prowadzące do budowy wielokąta oraz prezentująca kolejne obliczenia służące do wyznaczenia obwodu otrzymanego wielokąta.

PRACA BARTKA

Nagrodzona  praca  Michała to wizualizacja zadania matematycznego porównującego powierzchnię kwadratów i trójkątów równobocznych zamieszczonych w dwunastokącie foremnym. Aplet prezentuje konstrukcję dwunastokąta foremnego i zapełnienie jego wnętrza 6 przystającymi kwadratami oraz 12 przystającymi trójkątami równobocznymi oraz zestawienie ich łącznej powierzchni.

PRACA MICHAŁA

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy Bartkowi i Michałowi oraz p. dr Joannie Majczak.

Życzymy kolejnych sukcesów!!!