6 listopada odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość - Pasowanie na uczniów klas pierwszych.  Jest to bardzo ważne wydarzenie, które na stałe wpisane jest w kalendarz imprez szkolnych. Jednak ze względu na panującą pandemię w kraju uroczystość w tym roku odbyła się w innej formie oraz w bardzo wąskim gronie.

   Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności podczas krótkiego montażu muzyczno – słownego, do którego przygotowywali się wraz ze swoimi Wychowawczyniami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci  uroczystego ślubowania.

   W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, aktu pasowania dokonała Pani dyrektor. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani dyrektor, dotykając kolorową kredką niczym czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku. Uczniowie z rąk Pani dyrektor, Pani wicedyrektor oraz przedstawiciela Rady Rodziców otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, medale; nie zabrakło również słodkiego akcentu.

  Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami Naszej Szkoły i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

 

KLASA 1a

KLASA 1c