logo tydzien

Światowy Tydzień Mózgu- jest  to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. Pierwszy raz został zorganizowany w Stanach Zjednoczopnych w 1996r. W Polsce organizowany jest od 1999r. W tym roku przypada od 15 do 19 marca. 

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączają się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu, odpowiadając tym samym na apel Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z partnerami z Bydgoszczy: Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Miastem Bydgoszcz, i Torunia: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz  instytucjami edukacji i kultury w województwie kujawsko-pomorskim.

Kliknij w poniższy link chcąc poznać szczegóły:

https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?page=10019&fbclid=IwAR067GJjNWw1T4BaWe69buXRq2eegtNR6LA3QG5Ilnt2Qz2BxCoyJguJBSs

 

Światowy Tydzień Mózgu w SP14

  • Kolorowanki - Mandale. Uczniowie klas 1-3.
  • Zajęcia z wychowawcą w klasach 4-8 na temat dbałości o naszą pamięć, mózg.
  • ,,Nie robimy wody z mózgu''- ćwiczenia matematyczne w klasach 4-8.
  • ,,Nie robimy wody z mózgu''- ćwiczenia o wodzie na lekcjach chemii w klasach 7-8.
  • Ćwiczenia językowe w klasach 4-8 na lekcjach języka polskiego.

 

Konkurs fotograficzny 

puzzle tydzien

  • Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 i polega polega na ułożeniu puzzli (oczywiście im więcej elementów, tym lepiej). Swoje zdjęcie z ułożonymi puzzlami należy przesłać do postu zamieszczonego na Facebooku naszej szkoły. Konkurs trwa do piątku, 19 marca 2021r. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły i Facebooku. Jeśli uczeń bądź uczennica nie posiada Feccebooka, może przesłać zdjęcia mailem do p. Magdaleny Różańskiej.
    Adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  

 Konkurs plastyczny ,,Portret mózgu'' dla klas 1- 8.

konkurs tydzien mozgu