Wycieczka uczniów klasy 4c wraz z opiekunami: p. Magdaleną Koralewską i p. Lucyną Joszko, była nagrodą w konkursie na nazwę dla lodołamaczy pracujących na rzece Wiśle. W podziękowaniu za pomoc w znalezieniu odpowiedniej nazwy dla tych nietypowych obiektów,  mogliśmy uczestniczyć w podsumowaniu konkursu.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją na temat historii rzeki Wisły na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Uczniowie mogli  dowiedzieć się ciekawostek związanych z pracą wielu osób podczas mroźnych miesięcy zimowych. Następnie z Panem przewodnikiem zwiedzili lodołamacze,  poznali również tajniki codziennych trudów  kapitanów i mechaników na statkach, a zimą zmagających  się z łamaniem kry na rzece Wiśle. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Była to ciekawa lekcja, która na pewno zostanie w pamięci uczniów i opiekunów.

 

GALERIA