Przez ostatni tydzień postawiliśmy na rozwój naszych komórek mózgowych. Podczas tegorocznego tygodnia mózgu stymulowaliśmy nasz organ z każdej możliwej strony. Odpoczywaliśmy, jedliśmy, graliśmy w gry, rozwiązywaliśmy zagadki a nawet wyjątkowo solidnie ćwiczyliśmy.

Pierwszego dnia ogłosiliśmy Dzień Leniuszka. Każdy mógł przynieść do szkoły poduszki lub koce, aby podczas przerw odpocząć dając wytchnienie swojego mózgowi. Wtorek to był dzień kolorowych galaretek. Samorząd Uczniowski razem z uczennicami realizującymi projekt społeczny "Zielona strefa relaksu" zorganizował sprzedaż galaretek. Był też czas na gry planszowe i rysowanie mandali. Malowaliśmy mapę mózgu. Po pandemicznej przerwie powróciliśmy do rozgrywanego turnieju "Mistrz gry w warcaby". Dzięki  rganizatorom panu Jarosławowi Marciniakowi i pani Joannie Majczak udało się odkryć nie jeden talent. Młodzież z pełnym oddaniem rozgrywała kolejne partie. Uczniowie klas IV-VII rozegrali Turniej "Rusz neuronki" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na zakończenie Tygodnia Mózgu nasi uczniowie dzielnie pokonywali specjalne tory przeszkód. Zaangażowanie było widać na każdej przeszkodzie a satysfakcja z wykonanego zadania była ogromna.

Rozstrzygnięte zostały dwa konkursy plastyczne, rozegraliśmy turniej warcabów i wybraliśmy najlepszego z najlepszych w klasach VI. Wszystko oficjalnie zostanie podsumowane podczas wielkanocnej akademii.